Kiedy potrzebne jest polecenie wykonania prac?
W jaki sposób należy przeprowadzać prace eksploatacyjne?
Regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pracy w energetyce niejednokrotnie sprawiają trudności i problemy interpretacyjne.
Regulacje prawne dotyczące bezpieczeństwa pracy w energetyce niejednokrotnie sprawiają trudności i problemy interpretacyjne. Brak jest publikacji oraz innych publicznie dostępnych materiałów, które mogłyby pomóc w interpretacji i praktycznej realizacji zawartych w nich wymagań prawnych.
Obecne wymagania obejmują przede wszystkim:
- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 28 marca 2013 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U.2013.492).
- Nowelizację ustawy – Prawo energetyczne (Dz.U.11.205.1208),
- Rozporządzenie z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych (Dz.U.2019.1830)
Oferowane przez nas szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z obowiązkami, jakie na organizację nakładają aktualnie obowiązujące wymagania prawne oraz przygotowanie do wewnętrznej weryfikacji realizacji tych obowiązków w przedsiębiorstwie.
Szkolenie obejmuje wykład wraz z prezentacją oraz praktyczne wskazówki w zakresie realizacji wymagań w bieżącej pracy. Przeznaczone jest dla osób zajmujących się eksploatacja urządzeń instalacji i sieci energetycznych, w szczególności pracowników:
- działów technicznych zajmujących się utrzymaniem maszyn i obiektów,
- obsługujących urządzenia i instalacje energetyczne,
- służb bhp,
- zajmujących się utrzymaniem systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy, odpowiedzialnych za zapewnienie wymaganych procedur bezpieczeństwa.
Program szkolenia
- Zmiany w wymaganiach prawnych spowodowane nowym rozporządzeniem z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych.
- Instrukcje eksploatacji.
- Wymagania przy wykonywaniu prac przy urządzeniach energetycznych.
- Prace we wnętrzach urządzeń energetycznych.
- Prace na czynnych urządzeniach i instalacjach.
- Prace stwarzające możliwość wystąpienia szczególnego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego.
- Polecenia wykonania prac.
- Prace przy urządzeniach i instalacjach elektrycznych odłączonych od napięcia – zabezpieczenia miejsca wyłączenia (LOTO).
- Kwalifikacje energetyczne – kiedy są wymagane i kiedy należy je odnawiać?
- Przeglądy instalacji elektrycznych – Prawo budowlane.
- Szkolenie obejmuje wykład wraz z prezentacją oraz praktyczne wskazówki w zakresie realizacji wymagań w bieżącej pracy.
Czas trwania szkolenia
Zakres i tematyka szkolenia obejmują jeden dzień szkoleniowy (8 godzin lekcyjnych).
Terminy
Sprawdź w kalendarzu na kiedy zaplanowano najbliższe szkolenie otwarte.
Szkolenie nie jest obecnie zaplanowane? Napisz do nas!