Akademia EcoMS we Wrocławiu może pochwalić się szeroką ofertą szkoleń w zakresie BHP, dotyczących różnorakich aspektów bezpieczeństwa i higieny pracy. Oferowane przez nas szkolenia łączą w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną, niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw. Nie jest tajemnicą, że przestrzeganie zasad BHP jest ściśle powiązane z dobrym zarządzaniem firmą, a – co za tym idzie – także z jej powodzeniem na rynku. Z tego powodu niezwykle ważne jest prawidłowe zrozumienie norm i wymagań związanych z BHP, a także „miękkich” aspektów tego zagadnienia.

Nasze kursy zapewnią szeroki zakres wiedzy i praktycznych zastosowań, które na pewno doceni każdy audytor wewnętrzny systemu zarządzania BHP. Szkolenie BHP w firmie będzie atrakcyjne zarówno dla specjalistów, jak i działów technicznych, obsługi urządzeń i instalacji energetycznych, służb BHP, czy też pracodawców i osób kierujących pracownikami.

W naszej ofercie znajdziesz szkolenia techniczne dedykowane fachowcom, jak i szkolenia BHP dla trenerów wewnętrznych, osób kierujących pracownikami i pracodawców, prezentujące to zagadnienie od strony „miękkiej”. W trakcie takich szkoleń pokazujemy uczestnikom warsztatu trenerskiego, jak przeprowadzać wewnętrzne szkolenia BHP w firmie tak, aby były one efektywne i przynosiły zamierzone wyniki. Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz szkolenia z zakresu zarządzania stresem w pracy i szkolenia behawioralne dla kierownictwa, podczas których osoby kierujące pracownikami nauczą się obserwować i wpływać na postawy osób, które im podlegają.

Wybierz szkolenie BHP

System zarządzania bezpieczeństwem pracy, szkolenie dla audytora wewnętrznego

Wprowadzenie systemu zarządzania BHP pracy pozwala na skuteczne zarządzanie w tej dziedzinie oraz bieżące spełnianie wymagań przepisów prawnych. Co z kolei wiąże się z wymiernym ograniczeniem strat wynikających z tytułu niewłaściwego stanu bezpieczeństwa i higieny pracy, takich jak koszty wypadków przy pracy, chorób zawodowych, napraw parku maszynowego itp. Podczas szkoleń z systemu zarządzania BHP według norm OHSAS 18001 oraz ISO 45001, przekazujemy praktyczną wiedzę dotyczącej budowy efektywnego systemu.

Również audytor wewnętrzny OHSAS 18001:2007 oraz ISO 45001:2018 znajdzie podczas szkoleń solidną dawkę wiedzy i praktyki, niezmiernie przydatną w codziennym działaniu firmy. Pełnomocnik w zakresie BHP także ma dedykowany sobie warsztat. Istnieje przecież ścisły związek między dobrym zarządzaniem bezpieczeństwem a dobrym zarządzaniem biznesem.

BHP od strony miękkiej

Wiemy, że osobom, które mają specjalistyczną wiedzę, a przeprowadzają wewnętrzne szkolenia na terenie zakładu, przydatne są również obszary mniej merytoryczne. Stąd w naszej ofercie znajdują się zajęcia doskonalące dla trenerów wewnętrznych. Bezpieczna firma to zdrowi i  usatysfakcjonowani pracownicy.  Chronić należy ich nie tylko przed fizycznymi kontuzjami. Uczymy także skutecznych metod zarządzania stresem w pracy, ponieważ skutkują one zadowoleniem pracowników oraz lepszą jakością ich pracy.  Z kolei warsztaty behawioralne dla kierownictwa uczą obserwacji zachowań pracowników i wpływania na ich postawy. Celem jest zmniejszenie  liczby wypadków oraz zwiększenie świadomości i zaangażowania obu stron w sprawy bezpieczeństwa. Są to dedykowane szkolenia dla kierownictwa, indywidualnie dostosowane do specyfiki danej firmy.

Praktyczne podejście do prawa BHP

Dzięki nam regulacje dotyczące prawa BHP będziesz intuicyjnie i bez problemu wykorzystywać w codziennej praktyce. Dowiesz się, jaki dokładnie zakres obejmuje książka obiektu budowlanego oraz kto i w jakiej sytuacji ma obowiązek jej prowadzenia. Na innych zajęciach wyjaśniamy wymagania, jakie niosą za sobą prace przy urządzeniach elektroenergetycznych oraz oznakowanie CE na urządzeniach i maszynach. Chcesz przybliżyć sobie postępowanie powypadkowe? Szkolenie dokonuje analizy przyczyn zdarzeń wypadkowych i pożądanych zachowań.

Szkolenie BHP we Wrocławiu i nie tylko

Dzięki doświadczeniu, profesjonalizmowi i kwalifikacjom naszych trenerów możemy zapewnić najwyższy poziom szkoleń z BHP. Dysponujemy salą szkoleniową w siedzibie naszej firmy. Przeprowadzamy również szkolenia BHP na terenie zakładów, które znajdują się we Wrocławiu. Twoja firma jest zlokalizowana w innej miejscowości? Nie stanowi to dla nas żadnego problemu – organizujemy także szkolenia wyjazdowe.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń BHP dla firm, pracodawców, osób kierujących pracownikami, specjalistów, a także trenerów wewnętrznych.

Jeżeli wiesz już, którym elementem oferty jesteś zainteresowany, sprawdź cennik i kalendarz naszych szkoleń.